Premier League: Κορυφή η Τσέλσι και... περιμένει

Στο «ρετιρέ» του βαθμολογικού πίνακα της Premier League, έστω προσωρινά, ανέβηκε η Τσέλσι, με 20 βαθμούς, μετά τη νίκη της με 2-0, απέναντι στη Σαουθάμπτον στο "St. Mary's Stadium", για την 8η αγωνιστική.
Η εκ των αντιπάλων του ΠΑΟΚ στον 12ο όμιλο του Europa League, ήταν ανώτερη από το πρώτο λεπτό και είχε 75% κατοχή στο πρώτο μέρος. Προηγήθηκε νωρίς, όταν στο 30ο λεπτό ο Αζάρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή.

Η Τσέλσι ολοκλήρωσε το πρώτο μισό του αγώνα με 12 τελικές, αλλά μόνο μία εξ αυτών στην εστία! Ο Μπάρκλεϊ διπλασίασε τα γκολ των Λονδρέζων στο 57ο λεπτό, σε κενό τέρμα. Στο 93ο λεπτό, το γκολ του Αλβάρο Μοράτα ήταν το «κερασάκι στην τούρτα», με τους γηπεδούχους να μένουν στους 5 βαθμούς.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ