a.readmore { /* CSS properties go here */ }

Η κλήρωση της Α1 βόλεϊ γυναικών

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Α1 βόλεϊ γυναικών για τη νέα αγωνιστική περίοδο έγινε γνωστό την Παρασκευή (4/8) ύστερα από την κλήρωση που διεξήχθη στα γραφεία της ΕΟΠΕ.
Στο πρωτάθλημα θα πάρουν μέρος 11 ομάδες από τη στιγμή που δεν δήλωσε συμμετοχή ο Παναθηναϊκός, ενώ ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα φιλοξενηθεί στην πρεμιέρα από τον Α.Ο. Θήρας, όπως είχε συμβεί και πέρσι.

«Καλή χρονιά σε όλους. Εύχομαι η νέα σεζόν να είναι καλύτερη από τις περσινές. Το πρόβλημα φέτος είναι ότι ένα ιστορικό σωματείο ο Παναθηναϊκός δεν δήλωσε συμμετοχή. Για μας είναι λυπηρό και εύχομαι να επανέλθει γρήγορα. Καλή χρονιά σε όλους και όλα τα σωματεία να μπουν αλώβητα», ανέφερε στον χαιρετισμό του ο γενικός γραμματέας της Ομοσπονδίας Νεκτάριος Χαλβατζής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της σεζόν 2017-18:

1η αγωνιστική (21-22/10/2017)

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΠΣ Αίας

ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣ Άρης - ΑΟΦ Πορφύρας

Ρεπό - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣ Ηλιούπολης

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκοπούλου

2η αγωνιστική (28-29/10/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Θήρας

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Άρης

ΑΟΦ Πορφύρας - Ρεπό

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης

3η αγωνιστική (4-5/11/2017)

ΑΟ Θήρας - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣ Άρης - ΑΠΣ Αίας

Ρεπό - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΦ Πορφύρας

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Μαρκοπούλου

4η αγωνιστική (11-12/11/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Άρης

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας

ΑΠΣ Αίας - Ρεπό

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣΠ Κόρινθος

5η αγωνιστική 15/11/2017

Ρεπό - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣ Άρης - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΠΣ Αίας

ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Θήρας - ΑΟ Μαρκοπούλου

6η αγωνιστική (18-19/11/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟΝ Πανναξιακός - Ρεπό

ΑΟ Θήρας - ΑΣ Άρης

ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Ηλιούπολης

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΦ Πορφύρας

7η αγωνιστική (25-26/11/2017)

ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΝ Πανναξιακός

Ρεπό - ΑΟ Θήρας

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΠΣ Αίας

ΑΟΦ Πορφύρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣ Άρης - ΑΟ Μαρκοπούλου

8η αγωνιστική (2-3/12/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Θήρας - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΣ Άρης - Ρεπό

ΑΠΣ Αίας - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ

9η αγωνιστική (9-10/12/2017)

ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣ Άρης

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΠΣ Αίας

Ρεπό - ΑΟ Μαρκοπούλου

10η αγωνιστική (16-17/12/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Θήρας - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΣ Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης

Ρεπό - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΠΣ Αίας

11η αγωνιστική (20/12/2017)

ΑΠΣ Αίας - ΓΣΚ Ηρακλής

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Θήρας

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Άρης

ΓΣ Ηλιούπολης - Ρεπό

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Μαρκοπούλου

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ

12η αγωνιστική (13-14/1/2018)

ΑΠΣ Αίας - ΑΟΝ Πανναξιακός

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Θήρας

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Άρης

ΑΣΠ Κόρινθος - Ρεπό

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣΚ Ηρακλής

13η αγωνιστική (20-21/1/2018)

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΟ Θήρας - ΑΠΣ Αίας

ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός ΣΦΠ

Ρεπό - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Κόρινθος

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Μαρκοπούλου

14η αγωνιστική (27-28/1/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Θήρας

ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Άρης

Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ρεπό

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΝ Πανναξιακός

15η αγωνιστική (3-4/2/2018)

ΑΣ Άρης - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΟ Θήρας - ΑΟΝ Πανναξιακός

Ρεπό - ΑΠΣ Αίας

ΑΣ Μακεδόνες - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Μαρκοπούλου

16η αγωνιστική (10-11/2/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - Ρεπό

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Άρης

ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Μακεδόνες

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Θήρας

17η αγωνιστική (17-18/2/2018)

ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣΚ Ηρακλής

Ρεπό - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣ Άρης - ΑΟ Θήρας

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΠΣ Αίας

ΑΣΠ Κόρινθος - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Μαρκοπούλου

18η αγωνιστική (24-25/2/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Θήρας - Ρεπό

ΑΠΣ Αίας - ΑΣΠ Κόρινθος

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Άρης

19η αγωνιστική (10-11/3/2018)

ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣΚ Ηρακλής

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Θήρας

Ρεπό - ΑΣ Άρης

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΠΣ Αίας

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου

20ή αγωνιστική (17-18/3/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΣ Άρης - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΠΣ Αίας - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟ Μαρκοπούλου - Ρεπό

21η αγωνιστική (24-25/3/2018)

Ολυμπιακός - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Θήρας

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Άρης

ΑΣ Μακεδόνες - Ρεπό

ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Μαρκοπούλου

22η αγωνιστική (31/3-1/4/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΠΣ Αίας

ΑΟΝ Πανναξιακός - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟ Θήρας - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΣ Άρης - ΑΣΠ Κόρινθος

Ρεπό - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Μακεδόνες
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment